Profesjonalne rozwiązania logistyczne dla branży samochodowej
O NAS

Dlaczego MOSTVA

Trzeba umieć to robić - my umiemy!


MOSTVA to przede wszystkim ludzie - od ponad 20 lat zatrudniamy stały zespół profesjonalistów. Naszym Klientom oferujemy sprawdzone europejskie rozwiązania. Wiemy jak mamy to robić. Znamy lokalny rynek i jego specyfikę, a przy tym korzystamy z ponad 50-letniego doświadczenia naszych udziałowców - niemieckiej firmy MOSOLF i francuskiej STVA.

MOSTVA to powiązania z dziesiątkami naszych przedstawicieli w Europie, ale przede wszystkim z fabrykami naszych Klientów. To kompleksowe rozwiązania nie tylko dla rynku polskiego, ale również ukraińskiego, białoruskiego, czeskiego, słowackiego czy krajów bałtyckich - partnerskie stosunki z producentami samochodów, polskimi importerami i dealerami.Produkcję samochodów dotknęła globalizacja – na nasze place przyjeżdżają samochody z całej Europy, Azji, Ameryki oraz Południowej Afryki(...). Przyjmujemy dostawy koleją, drogą morską i autotransporterami. Jako jedyni realizujemy wewnątrzkrajowe przewozy samochodowe koleją. Zajmujemy się nie tylko obsługą importu czy tranzytu na rynki naszych sąsiadów, ale tez eksportem samochodów z polskich fabryk na rynki całego świata.


W ostatnich latach dokonaliśmy poważnych inwestycji – rozbudowaliśmy największy plac samochodowy w Polsce – Centrum w Mszczonowie. Stale powiększamy nasz park autotransporterów – dysponujemy flotą dużych ciężarówek do przewozów międzynarodowych, a także szeregiem nowoczesnych, mniejszych samochodów przeznaczonych do dystrybucji lokalnej. MOSTVA to wysoka jakość – potwierdzona certyfikatami ISO 9001 i 14001. Stale dbamy o przestrzeganie procedur i wymogów Klienta. Nasze specjalistyczne systemy informatyczne – bazujące na własnych unikatowych rozwiązaniach – wspomagają codzienną obsługę Klienta.


MOSTVA to nie tylko transport i składowanie, to także przeglądy przedsprzedażne, montaże seryjne oraz niestandardowe instalacje, np.: nawigacji, GPS czy tapicerki skórzanej. Zajmujemy się nie tylko samochodami nowymi, ale także używanymi.(...)

Samochody to produkt delikatny i bardzo drogi, przewożony przez tysiące kilometrów bez opakowania, narażony na uszkodzenie. Przewozimy ponad 280 000 aut rocznie. Trzeba umieć to robić, aby spełnić oczekiwania producenta, importera, dealera, w konsekwencji klienta finalnego. Z dbałością o środowisko naturalne, jakość, w konkurencyjnej cenie i na czas.

Z miłości do samochodów!

Wojciech Dutkiewicz
Prezes Zarządu

Kadra Zarządzająca

Wojciech Dutkiewicz

Wojciech Dutkiewicz

Prezes Zarządu
Robert Sutkowski

Robert Sutkowski

Dyrektor Finansowy
Robert Groman

Robert Groman

Dyrektor Centrum Samochodowego Mszczonów
Marek Gromada

Marek Gromada

Dyrektor Centrum Samochodowego Bytom
Marcin Grabowski

Marcin Grabowski

Dyrektor Transportu
Artur Sadoch

Artur Sadoch

Zastępca Dyrektora Transportu
Jacek Przysowa

Jacek Przysowa

Z-ca Dyrektora Centrum Samochodowego Mszczonów ds. Sprzedaży
Malgorzata Radoch

Małgorzata Radoch

Z-ca Dyrektora Centrum Samochodowego Mszczonów
Stanislaw Marciniak

Stanisław Marciniak

Z-ca Dyrektora Centrum Samochodowego Mszczonów ds. Technicznych

Nasze centra

Ponad 550 000 m² powierzchni składowania
Trzy strategicznie położone lokalizacje
Kompleksowa obsługa

Centrum Polski


Mszczonów między Warszawą, a Łodzią

Południe Polski


Górny Śląsk