O firmie

CMPL to europejskie doświadczenie

Ponad 50 lat międzynarodowego doświadczenia naszych udziałowców (niemieckiej firmy MOSOLF i francuskiej grupy CAT) czyni nas ekspertami w dziedzinie usług logistycznych i serwisowych pojazdów gotowych.O firmie
Od 25 lat budujemy swoją stabilną pozycję na rynku polskim.
Jest to możliwe dzięki zasobom logistycznym, zespołowi efektywnych pracowników oraz licznym parkom logistycznym na terenie całego kraju. Naszym Klientom oferujemy sprawdzone europejskie rozwiązania. Współpraca z międzynarodowymi Partnerami pozwala nam czerpać bieżącą i specjalistyczną wiedzę na temat łańcucha dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Nieustannie podnosimy nasze kompetencje i dbamy o rozwój zawodowy pracowników.

Współpraca z CMPL to:

Jesteśmy CMPL - CAT Mosolf Polska.

Naszym celem jest świadczenie zgodnych z wymaganiami, najwyższej jakości usług logistycznych w zakresie spedycji i transportu drogowego samochodów, obsługi celnej, magazynowania, montażu akcesoriów oraz napraw lakierniczych dla przemysłu samochodowego. Każdą naszą pracę na pokładzie statku, auto transportera lub wagonu, poprzedza przygotowanie procesów i szczegółowa analiza ryzyk. Dzięki staraniom wykwalifikowanych pracowników, usługi CMPL sukcesywnie spełniają oczekiwania naszych kontrahentów i stają się kluczowym elementem ich sukcesów.Kim jesteśmy

Naszym fundamentem są ludzie Ludzie

Obecnie zatrudniamy blisko 600 wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki stałemu podnoszeniu swoich kompetencji, nasi pracownicy regularnie usprawniają procesy i realizują dla naszych Klientów usługi na najwyższym poziomie. Jesteśmy skomunikowanym i efektywnym zespołem. Od wielu lat dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, potrzebnymi do osiągnięcia celów organizacji.

Jakość naszych usług
potwierdzają certyfikaty Jakość

Stawiamy na maksymalne wykorzystanie zasobów firmy.

Naszą wiarygodność potwierdza zintegrowany system zarządzania oparty na aktualnych normach ISO 9001 i ISO 14001.

Dążymy do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, jednocześnie troszcząc się o przyszłość, którą kształtujemy i pozostawiamy dla przyszłych pokoleń.

Nasz zespółZespół

Zarząd

Dział Handlowy

Dział Transportu

Dział Personalny

Dział Finansowy

Dział Zapewnienia Jakości

CS Mszczonów

CS Bytom

CS Kleszczów

CS Gdańsk

Releasing Agent Płock

Historia firmyHistoria

Udziałowcy

Poznaj międzynarodowych udziałowców CMPL, którzy posiadają blisko 50-letnie doświadczenie w usługach dla branży motoryzacyjnej. Dzięki wpływowym firmom, które budowały swoje pozycje przez lata, CMPL może obecnie zaoferować szeroki i konkurencyjny wachlarz usług w branży transportu i spedycji samochodów.

MOSOLF www.mosolf.de
Grupa CAT www.groupecat.com

Rada Nadzorcza / Zarząd CAT Mosolf Polska

Wspólnicy

 • CAT Polska Spółka z o.o.
 • MOSOLF SE & CO.KG.

Rada nadzorcza

 • Antoine Ritz
 • Dr Kersten Ruoss
 • Peter Borrmann
 • Wolfgang Goebel

Zarząd

 • Wojciech Dutkiewicz
 • Marcin Grabowski
 • Robert Groman
 • Robert Skibiński

Prokurenci

 • Agnieszka Grabiec
 • Grzegorz Kukuła
 • Małgorzata Radoch

Nasza odpowiedzialność społecznaNasza odpowiedzialność

Najpierw jako MOSTVA, a obecnie jako CMPL, podejmujemy działania zgodne z koncepcją biznesu odpowiedzialnego społecznie. Od wielu lat angażujemy się w projekty lokalne, edukacyjne, środowiskowe i ekonomiczne.

Wspieramy rozwój naukowy dzieci i młodzieży, promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, pomagamy lokalnej społeczności. Uważamy, że pomaganie powinno być naturalną i nieodłączną częścią każdego biznesu, dlatego podejmujemy liczne akcje CSRowe i jesteśmy odpowiedzialni społecznie.

Gdzie widać nasz społeczny wkład?

Drużyna CAT Mosolf Polska bierze udział w cyklicznej imprezie „Bieg z Radością” organizowanej przez naszego wieloletniego Partnera Handlowego- Toyotę Radość. Zawodnicy mają do pokonania dystans 5 lub 10 km. Celem rywalizacji jest promocja aktywnego stylu życia, wsparcie inicjatyw ekologicznych , promocja rynku lokalnego, a także popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Dzięki sportowemu uczestnictwu w biegu, wspieramy tym samym podopiecznych Fundacji Polsat.
W biegu uczestniczą często całe rodziny pracowników CMPL, a najmłodsi zawodnicy udowadniają, że warto wspierać szlachetną inicjatywę.
Od kilku lat wspieramy finansowo Stowarzyszenie Kultury Fizycznej FRESH z Mszczonowa, które powstało w 2009 roku najpierw jako sekcja tańca sportowego, a od 2014 roku szkoli dzieci i młodzież w zakresie akrobatyki i cheerleadingu. Zawodniczki przynależą do Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders oraz Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu i zajmują wysokie miejsca na największych imprezach cheerleaders w kraju. W roku 2021 drużyna zdobyła złoty i brązowy medal na IV Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym oraz złoty i srebrny medal podczas Grand Prix Polski Cheerleaders 2021.  

 
Nasze relacje z lokalną społecznością budujemy też dzięki uczestnictwu w wydarzeniach sportowych oraz sukcesach odnoszonych przez zawodników lokalnego Klubu Sportowego LKS OMEGA z Kleszczowa, gdzie jednocześnie jesteśmy jednym ze sponsorów drużyny. Obecnie LKS Omega Kleszczów to nie tylko klub zapewniający treningi pod okiem profesjonalistów, lecz także przestrzeń umożliwiająca rozwój sportowych pasji i umiejętności. Dzięki postępom poczynionym w procesie szkolenia, utalentowani zawodnicy z dużym powodzeniem odnajdują się w najróżniejszych obszarach szeroko rozumianego życia sportowego.

Do siedziby CAT Mosolf Polska w Mszczonowie, zapraszamy regularnie uczniów klasy spedycyjnej mszczonowskiego Technikum.
Uczniowie mają okazję poznać naszą firmę jako potencjalnego przyszłego pracodawcę, biorą udział w warsztatach tematycznych dotyczących transportu i logistyki, dobrych praktyk przygotowania CV oraz przydatnych kompetencji na rynku pracy. Część zajęć warsztatowych prowadzona jest także w języku angielskim.

W ramach całodniowych wizyt studenci WAT-u mają okazję poznać naszą firmę od środka: zobaczyć jak pracujemy, zapoznać się z procesami logistycznymi. Goście są oprowadzani po naszym centrum i poznają „cykl życia samochodu” od momentu wjazdu pociągu/autotransportera przez wszystkie procesy: kontrolę na wejściu, składowanie, mycie, przeglądy, montaże aż po załadunek na autotransporter i wyjazd do dilera. Nasi specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniami. 

 

Wnioski racjonalizacyjne, to pojęcia funkcjonujące w naszej organizacji od lat. Każdy pracownik Spółki CMPL ma możliwość wniesienia własnej inicjatywy wpływającej na rozwój przedsiębiorstwa.

Wdrażamy wnioski racjonalizacyjne, od bardzo prostych jak WR/03/22 – zastąpienie stojaków na papier przy stanowiskach PDS na podajniki podwieszane do stelaży lamp do technicznie dojrzałych i podnoszących bezpieczeństwo, jak WR/06/18 – dotyczącego wprowadzenia tablic wizualizacyjnych do kluczy dynamometrycznych na stanowisku montażu. 

Są też wnioski, które mają bezpośredni związek z ekologią (WR/04/18) i dotyczą wprowadzenia zmian technicznych w systemie oczyszczania ścieków z myjni samochodowej lub mają wpływ na bezpieczeństwo pracy (WR/05/22)  i wprowadzają sygnalizację świetlną na hali PDS, informującą o wykonywaniu niebezpiecznych prac podczas znakowanie DNA na katalizatorach samochodowych.

Wnioski są elementem innowacyjnym i podnoszącym efektywność pracy, ale dają również pracownikom poczucie docenienia przez Zarząd firmy. Za najlepsze pomysły wdrożone do realizacji, wypłacane są nagrody finansowe.

 

W czerwcu 2022 roku po raz pierwszy świętowaliśmy w CAT Mosolf Polska- Dzień Integracji i Różnorodności (Inclusion & Divesity DAY). Na dwóch największych placach firmy, w Mszczonowie i w Bytomiu, zorganizowaliśmy piknik dla pracowników wszystkich narodowości, ze szczególnym wsparciem naszych ukraińskich rodaków. Było wesoło, kolorowo i do tego bardzo smacznie 🙂
Prezes CAT Mosolf Polska Wojciech Dutkiewicz podkreślał jak ważna w naszej pracy jest współpraca i szacunek do drugiego człowieka.